Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik

fot. Martyna Szydłowska

Dwie polskie pary wystąpią w BPT Elite16 w Wiedniu

Kategoria

Siatkówka plażowaReprezentacje

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorki

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Autor

Martyna Szydłowska

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

09 lip 2024

Wiedeń jest ostatnim przystankiem dla najlepszych siatkarzy i siatkarek plażowych przed startem igrzysk olimpijskich w Paryżu. W stolicy Austrii od wtorku do niedzieli będzie rozgrywany turniej Beach Pro Elite16 z udziałem dwóch polskich par - Michała Bryla i Bartosza Łosiaka oraz Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek.

Wtorkowe kwalifikacje kobiet zainaugurują turniej Beach Pro Tour Elite16 w Wiedniu - co ciekawe stolica Austrii, która w ostatnich latach gościła zarówno mistrzostwa Europy jak i rozgrywki Beach Nations Cup, debiutuje w roli gospodarza zmagań tego cyklu. O miejsce w głównej drabince będą walczyć powracające do wspólnej rywalizacji Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które po raz pierwszy po przerwie wystąpiły razem w turnieju Challenge w Starych Jabłonkach, zajmując tam 9. miejsce. Pierwszymi rywalkami Polek będzie ukraiński duet Davidova/Khmil - początek meczu zaplanowano na 13:00.

W Wiedniu wystąpi aż 26 par, które zobaczymy w Paryżu. Wśród nich są również Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy w miniony weekend zajęli 5. miejsce w Gstaad. Polacy są rozstawieni w turnieju głównym z numerem 9, więc do akcji wkroczą dopiero w czwartek. Biało-Czerwoni zagrają w Grupie A, a ich rywalami będą Włosi Cottafava/Nicolai (czwartek, 9:30), którzy w Gstaad wyeliminowali naszą parę z dalszej rywalizacji w ćwierćfinale, turniejowa "jedynka" - Brazylijczycy George/Andre (czwartek, 17:00) oraz jedna para z środowych kwalifikacji (piątek, 11:30).

Beach Pro Tour Elite16 Wiedeń - harmonogram 

9 lipca (wtorek)
Kwalifikacje (K)
13:00 Davidova/Khmil - Wojtasik/Kociołek
10 lipca (środa)
Faza grupowa (K)
Kwalifikacje (M)
11 lipca (czwartek)
Faza grupowa 
9:30 Cottafava/Nicolai - Bryl/Łosiak
17:00 George/Andre - Bryl/Łosiak
12 lipca (piątek)
11:30 Bryl/Łosiak - TBD
Runda 12 (K)
Ćwierćfinały (K)
13 lipca (sobota)
Runda 12 (M)
Ćwierćfinały (M)
Półfinały (K)
14 lipca (niedziela)
Półfinały (M)
Mecze medalowe (K, M)

Pełen harmonogram turnieju i więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

#TAGI