Tytus Nowik: pierwsze mecze zawsze są trudne

fot. CEV

Tytus Nowik: pierwsze mecze zawsze są trudne

Kategoria

SiatkówkaReprezentacjeMłodzież

Autor

Katarzyna Porębska

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

10 lip 2024

Od zwycięstwa reprezentacja Polski U22 mężczyzn rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy, które od wtorku do niedzieli są rozgrywane w Holandii. - Pierwsze mecze zawsze są ciężkie. Każdy chce wejść dobrze w turniej, ale trzeba przyznać, że zespół z Hiszpanii grał bardzo dobrą siatkówkę. Mieli dużą skuteczność po przyjęciu i dobrze bronili - powiedział Tytus Nowik, atakujący Biało-Czerwonych. Dzisiaj Polacy zmierzą się z Węgrami. Początek o godzinie 16.30.

pzps.pl: Za wami pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w Holandii. W pierwszych dwóch setach Hiszpanie starali się dotrzymać wam kroku, ale najważniejsze, że w końcówkach okazaliście się dużo skuteczniejsi.
Tytus Nowik: Pierwsze mecze zawsze są ciężkie. Każdy chce wejść dobrze w turniej, ale trzeba przyznać, że zespół z Hiszpanii grał bardzo dobrą siatkówkę. Mieli dużą skuteczność po przyjęciu i dobrze bronili.

Oceniając to pierwsze spotkanie na mistrzostwach Starego Kontynentu, chyba można powiedzieć, że kluczem do zwycięstwa okazała się dobra gra w ataku oraz blokiem.
Tytus Nowik: To prawda. Myślę, że przede wszystkim dobra zagrywka dawała nam przewagę. Mogliśmy na spokojnie ustawić blok i przynosiło to dla nas pozytywny efekt. Co do ataku, na początku się męczyliśmy, ale od drugiego seta już to zaczęło wszystko fajnie i dobrze funkcjonować.
 
Dzisiaj czeka was kolejne ważne spotkanie w grupie. Tym razem zmierzycie się z Węgrami. Czego należy spodziewać się po tej drużynie?
Tytus Nowik: Do każdego meczu sztab przygotowuje nam założenia, do których mamy się stosować, co ułatwia mocno grę. Ale najważniejsze jest, abyśmy utrzymali cały czas koncentrację i skupiali się na swojej dobrej grze.

Turniej jest rozgrywany w Holandii, ale wy od pierwszego dnia możecie liczyć na wsparcie kibiców w hali. Dzięki temu zapewne gra się wam łatwiej?
Tytus Nowik: Oczywiście, że tak! Zawsze działa to motywująco i dopingująco, jak widzimy swoich najbliższych na trybunach, którzy przy każdym wyniku śpiewają i machają flagami.

Repezentacja U22_CEV.jpg

Program i wyniki ME U22 mężczyzn
9 lipca (wtorek)
Hiszpania - Polska 0:3 (23:25, 23:25, 20:25)
Holandia - Węgry 3:2 (25:27, 25:16, 25:15, 17:25, 19:17)

10 lipca (środa)
godz. 16.30 Polska - Węgry 
godz. 19.30 Hiszpania - Holandia

11 lipca (czwartek)
godz. 16.30 Węgry - Hiszpania
godz. 19.30 Polska - Holandia

13 lipca (sobota)
Półfinały

14 lipca (niedziela)
godz. 15.00 Mecz o 3. miejsce
godz. 18.00 Finał

#TAGI